عضویت / ورود

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 54

تاثیر اینترنت در تمایل به انجام کارها در آخرین لحظات

مجتبی ستایش نیا مربی جودو می‌گوید:

«پژوهش‌های جدید نشان داده‌اند که درایران تقریبا نیمی از افراد تمایل دارند که کارهای خود را بهزمانی دیگر موکول کنند.» به نظر مجتبی ستایش نیا، اینترنت نقش مهمی در امروز و فردا کردن افراد برای انجام کارهایشان دارد..
اینترنت با ارائه سرگرمی‌ها و مطالب به ظاهر سودمند، توجه افراد را به خود جلب می‌کند و آنها به راحتی از کار و وظایف روزمره خود غافل می‌شوند. البته به گفته ستایش نیا ژن‌ها نیز موثر هستند. به طور مثال در زمان ما قبل تاریخ بسیار حیاتی بود تا تمام توجه و نیروی فرد روی زمان حال متمرکز باشد و توانائی برنامه ‌ریزی کردن برای آینده از اهمیت چندانی برخوردار نبوده است .
اما کسی که مرتب کارهایش را در"آخرین دقایق" انجام می‌دهد، با سلامتی خود بازی می‌کند. پژوهش‌های مختلف نشان داده‌اند که اینگونه افراد بیشتر دچار سرماخوردگی و آنفولانزا می‌شوند و معمولا بیشتر از دیگران از ناراحتی‌های معده، بی‌خوابی و اعتیاد به الکل رنج می‌برند. آنها خود معمولا به این مسئله آگاهند که رویه‌ به تعویق انداختن کارها استرس زیادی به همراه می‌آورد، اما نمی‌توانند درک کنند که مشکل از کجا می باشد.
ستایش نیا اعتقاد دارد که اینگونه افراد معمولا نسبت به زمانی که برای انجام وظایف خود در اختیار دارند زیاده از حد خوش‌بین می باشند. داشتن توقع زیاد از خود و در عین حال عدم اعتماد به نفس، شروع به کار را برای آنها سخت می‌کند. به این ترتیب آنها زمانی زیادی را از دست می‌دهند و هر چه زمانشان کمتر می‌شود، استرس بیشتری به آنها وارد می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter

1

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب این وب سایت برای Can Do New محفوظ است.