عضویت / ورود

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 54

چرا لبخند بزنیم؟

شاید شما هم از آن دست افرادی باشید که صبح ها با بی حوصلگی از خواب بیداری می شوند و احساس خشکی عضلات می کنند. این مشکل یک راهکار ویژه و خارق العاده دارد که به بیان آن می پردازیم.
یک كارشناس علوم بهداشتی ساکن آمریكا که در این باره مصاحبه تلویزیونی با شبكه اگزرسایز تی وی داشته، معتقد است

: تنها راه حل این مشکل لبخند زدن است و شما باید تلاش کنید به جای اخم و احساس خستگی و ماندن در خانه، لبخندی بزنید و وارد جامعه شوید و البته که شما به زودی واکنش افراد در برابر لبخند خود را خواهید دید و همین باعث می شود که حالتان بهتر شود.
وی بر همین اساس تصریح کرد: در همین زمینه 7 دلیل وجود دارد که به شما ثابت می کند لبخند زدن چقدر برای سلامتیتان مفید است.
نخست اینکه لبخند زدن خلق شما را عوض می کند. یعنی حتی اگر احساس خوبی نداشته باشید با یک لبخند ساده می توانید احساس فوق العاده ای را در خود به وجود آورید. ضمن اینکه زمانی که به کسی لبخند می زنید او نیز ناخوادگاه لبخندی می زدن و این حس به خصوصی را در شما بروز می دهد. از این رو به شما تلقین می شود که خوشحالی شما واقعی است.
دوم اینکه لبخند زدن یکی از درمان های استرس و اضطراب است. به طور عادی عضلات آرواره هنگام اضطراب سفت و منقبض می شوند اما زمانی که لبخند می زنید و یا می خندید، این عضلات شل و رها می شوند. از آنجایی که عضلات آرواره به عضلات گردن متصل است، در زمان استرس آنها را نیز سفت خواهد کرد و از این رو شما دچار سر درد خواهید شد. از سوی دیگر زمانی که می خندید، دیگران کمتر متوجه استرس شما خواهند شد.
سومین نکته این است که لبخند باعث می شود سیستم ایمنی بدن شما تقویت شود. زمانی که می خندید بدن شما ناخوداگاه در حالت آرامش قرار می گیرد و زمانی که سیستم ایمنی بدن شما آرام باشد، می توانید کارهایتان را خیلی بهتر انجام دهید. حتی در این وضعیت است که بدن شما به راحتی می تواند با بیماری ها مقابله کند.
چهارمین نکته که از خندیدن نصیب شما می شود، کاهش فشار خون است. مطالعات علمی اثبات کرده اند که وقتی می خندید، بدن شما در نتیجه آرامشی که دارد فشار خونتان را تنظیم کرده و کاهش می دهد.
پنجم اینکه، این خنده است که قاتل طبیعی دردهای شماست. آزمایشات تخصصی نشان داده اند که خندیدن باعث می شود ترکیبات شیمیایی بدنتان مثل آندروفین و سروتونین به طور طبیعی آزاد شود که این دو ترکیب باعث احساس آرامش و کاهش درد در شما خواهد شد.
ششمین موردی که درمورد خندیدن باید بدانید این است که لبخند زدن شما را جوان تر نشان خواهد داد. اگر شما به طور دائم لبخند بر لب داشته باشید، چین و چروک پوست و صورت شما باز خواهشد شد و چشم هایتان را جوان تر نشان خواهد داد. به طور کلی هر زمان که مشغول خندیدن هستید، چند سالی جوان تر به نظر می رسید!
نکته آخر اینکه لبخند زدن اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد و کسانی که اعتماد به نفس بیشتری وارد جمعی می شوند، موفق تر نیز هستند. حتی اگر با لبخند وارد یک جلسه ای شوید که موجب استرس برای شما خواهد شد، خواهید دید که نتیجه مطلوب و متفاوتی نسبت به آنچه فکر می کردید، خواهید گرفت و رفتار دیگران با شما نیز متفاوت تر خواهد بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب این وب سایت برای Can Do New محفوظ است.