عضویت / ورود

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 54

شرکت لیپتون

شرکت  لیپتون 
شرکت توماس جی. لیپتون به اسم مؤسس این شرکت که یک ایرلندی بود که

در سال ۱۸۶۵ با کشتی به آمریکا  مهاجرت کرد، نام گذاری شده است. داستان لیپتون سرگذشت کسی است که از هیچ چیز به همه چیز رسید.
لیپتون تنها 15 سال داشت که از ایرلند فرار کرد و تنها با ۸ دلاری که در جیب داشت خود را به نیویورک رساند. و این درست زمانی بود که جنگ داخلی به پایان رسیده بود و سربازها به دنبال کار می گشتند. لیپتون هم روزهای متمادی به دنبال کار می گشت تا اینکه پیشنهاد کار در مزارع تنباکوی ویرجینیا که در جنگ غارت شده بود، به او شد.
بعد از آن نیز لیپتون حدود سه تا چهار سال به دنبال کار بود وشغل های متعددی را نیز امتحان کرد مثل کارگری در مزرعه برنج کارولینای جنوبی، رانندگی در حوالی نیواورلئانز، کتاب فروشی و حتی یک بار هم آتش نشانی در چارلستون کارولینای جنوبی را امتحان کرد. گاهی هم به دنبال کار به نیویورک سری می زد اما نهایتا مجوب می شد برای کارگری به همان نواحی جنوب بازگردد.
لیپتون با جای بریدگی چاقوی یک اسپانیای که یادگار یه نزاع خیابانی بود سال های زیادی به دنبال یک شغل مناسب گذراند. حتی یک بار هم به خاطر نداشتن پول ناچار به سفر قاچاقی شد که البته دستگیر شد. در این میان تنها زمانی که به او خوش گذشت، زمانی بود که به خاطر تصادف و آسیب پایش به منزل سرکارگر مزرعه ای که در آن کار می کرد رفته و مدتی را آنجا سپری کرده بود.
وی بالاخره توانست به عنوان منشی در یکی از شعب نیویورک اند مش، مشغول به کار شود اما یک سال بعد به ایرلند بازگشت تا مغازه پدرش را رونق دهد اما باز هم به خاطر نارضایتی از شیوه قدیمی کار، آنجا را رها کرد و در سال 1871 در حالی که تنها21 سال داشت، مغازه ای کوچک برای خودش باز کرد و چند سال بعد توانست دومین شعبه مغازه خود را نیز راه اندازی کند. چند سال بعد هم شیوه کار او که با استفاده از هنر نمایش بود، توانست به کارش رونق بخشد. توانایی او در حسابداری و اراده عظیمش هم بسیار به او کمک کرد تا جایی که بعد از 10 سال توانست حدود 20 شعبه از فروشگاه های زنجیره ای اش را افتتاح کند که البته شهرت بیشترش را مدیون مکان هایی است که برای راه اندازی این فروشگاه ها انتخاب می کرد.
در حقیقت لیپتون دائما تلاش می کرد کاری کند تا مشتریان خود را حفظ کند. یک بار در سال 1881 وی با استفاده از هنر نمایشی که داشت برای بزرگترین پنیری که وارد کرده بود، تبلیغ کرد و آن را به فروش رساند. شیری که برای تولید این پنیر استفاده شده بود از 8000 گاو گرفته شده بود و 200 شرکت تولید پنیر در ساخت آن شرکت داشتند. لیپتون تعدادی سکه طلا در پنیر قرار داد. امنیت خیابان را نیز نیروی پلیس پوشش می داد. سرانجام در عرض دو ساعت کل پنیر لیپتون به فروش رسید و عکس آن مراسم به عنوان نماد در سردر فروشگاه های لیپتون نصب شد.
در دهه ۱۸۸۰ بود که تجارت محصولات لیپتون، تعداد این فروشگاه ها را به ۲۰۰ فروشگاه رساند و لیپتون را تبدیل به یک میلیاردر کرد. پس از آن مدیریت روزانه خود در فروشگاه ها را کاهش داد و تصمیم گرفت برای بازرایابی و تأسیس نمایندگی به شهرهای مختلف سفر کند.
اوج فعالیت لیپتون همزمان با زمانی بود که چای در انگلستان مورد توجه قرار گرفته و هر ساله حجم بالایی از چای ارزان هندی به این کشور وارد می شد. این مقدار تقاضا به جایی رسید که در اواسط دهه 1880 حدود 80 میلیون پوند در سراسر انگلیس بود. در اینجا بود که فروشندگان چای به دنبال فروش محصولات خود در فروشگاه های لیپتون بودند، اما لیپتون موافقت نکرد و نهایتا تصمیم گرفت شخصا به هندوستان مسافرت کند و تولید کننده منحصر به فرد خود را بیابد. سرانجام در سال 1890 با سفر به هندوستان و بازدید از مزارع کشت چای، بخش جدید را در زندگیش آغاز کرد.
چای وارداتی او به قیمت ۵۰ سنت به ازای هرپوند فروخته می شد که برای قشر کارگر، قیمت بالایی بود. از این رو لیپتون تصمیم گرفت خودش به تولید چای بپردازد و آن را به قیمت 30 سنت به ازای هر پوند به فروش برساند. روش او برای فروش نیز جالب توجه بود به این صورت که به جای اینکه چای را فله ای بفروشد آنها را در کیسه های رنگی به وزن یک پوند، نیم پوند و یک چهارم پوند عرضه می کرد و روی آن اینگونه نوشت: «عرضه مستقیم چای از مزرعه تا درون قوری»
با افزایش تقاضای این نوع چای، سود هنگفتی عاید شرکت چای لیپتون شد به طوری که در دهه ۱۹۰۰ امپراتوری لیپتون نه تنها در اروپا بلکه در امریکا هم توسعه پیدا کرد و این بار لیپتون سربلند به آمریکا بازگشت و در سال 1897 برای اولین بار شرکت وی وارد بازار سهام شد. پس از آن در اواسط دهه ۱۹۲۰ بود که لیپتون با 46 سال سن از مدیریت کناره گیری کرد و سرپرستی شرکت را به یک تیم مدیریتی انتقال داد.
اینگونه بود که لیپتون با ۱ میلیارد دلار فروش در سال، دهه ۱۹۸۰ را آغاز کرد و در اواخر همین دهه تبدیل به بزرگترین شرکتی شد که غذاهای آماده یخ زده عرضه می کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب این وب سایت برای Can Do New محفوظ است.